Start

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła 2019.07.14

1. Zbliża się  uroczystość odpustowa ku czci Św. Marii Magdaleny - Patronki naszej Parafii. Nasze świętowanie rozpoczniemy w przeddzień Odpustu – w niedzielę 21 lipca – Mszą Św. o godz. 1900 na cmentarzu.

2. Uroczystość odpustowa jest okazją do uzyskania odpustu  zupełnego, który możemy ofiarować za bliską nam osobę zmarłą. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., nasze wewnętrzne usposobienie zerwania z grzechem oraz nawiedzenie świątyni, w której obchodzona jest uroczystość odpustowa. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Bonawentury, bp., dK., we wtorek NMP z Góry Karmel, w sobotę bł. Czesława prb.

4. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Lublina do Częstochowy trwającej w dniach 3 – 14 sierpnia.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na obrazy tajemnic różańcowych w ołtarzu Matki Bożej:  bezimiennie ze Starej Wsi 50 zł, z Łęcznej 1000 zł oraz z ul. Średniej 100 zł. Bóg zapłać!

6. Jak zawsze polecamy lekturę tygodników katolickich. W NIEDZIELI warto przeczytać: Niewierzące dzieci wierzących rodziców, Opiekunowie własnych rodziców, Bezpieczne wakacje; w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Szkaplerz – płótno, które chroni, Bo życie jest żywe, Jak Lublin stał się Częstochową.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyka

Odsłon : 1097796