Start

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - Poniedziałek Wielkanocny 2019.04.22

1. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy drugą uroczystość odpustową w naszej Parafii - Święto Miłosierdzia Bożego. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę oprócz Mszy Św. o 1045. W miejsce tej Mszy Św. zapraszamy Gości i Parafian na Godzinę Miłosierdzia o 1100. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego i Relikwiach Św. S. Faustyny modlić się będziemy w przedłożonych przez wiernych intencjach. Kartki z intencjami zbierane będą do puszki przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego przez cały tydzień. W tych intencjach odprawiona będzie suma odpustowa o godz. 1200.

2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas  Nowenny do Bożego Miłosierdzia, trwającej do soboty włącznie. Nowenna dzisiaj i przez najbliższe dni o godz. 1730.

3. Podczas kolejnych dni Nowenny do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy w następujących intencjach:

  • dzisiaj w intencji pogan i tych, którzy nie znają Chrystusa,
  • we wtorek w intencji braci odłączonych,
  • w środę w intencji dzieci oraz cichych i pokornych,
  • w czwartek w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego,
  • w piątek  za dusze w czyśćcu cierpiące,
  • w sobotę za oziębłych i zaniedbanych religijnie.

4. Przypominamy, w najbliższą niedzielę – 28 kwietnia – Msza Św. na

cmentarzu parafialnym o godz. 1600 odprawiana w intencji poległych za Ojczyznę oraz za zmarłych spoczywających na cmentarzu.

5. Ponownie zachęcamy, do lektury czasopism katolickich. Lektura  NIEDZIELI oraz GOŚCIA  NIEDZIELNEGO zapewne ubogaci nasze świętowanie.


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Wielkanocna 2019.04.21

1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych  ustach i w naszych sercach. Niech dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Chrystusem w wieczności.

2. Jutro drugi dzień świąteczny - Wielkanocny Poniedziałek.  Pamiętajmy, że to dzień, w którym w naszych świątyniach zbierane są  ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Msze Św. w dni świąteczne odprawiane będą:   o 730, 930, 1045, 1200,  i 1800.

4. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy drugą uroczystość odpustową w naszej Parafii - Święto  Bożego Miłosierdzia. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, oprócz  Mszy Św. o godz. 1045. W miejsce tej Mszy Św. zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na Godzinę Miłosierdzia o 1100. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego i Relikwiach Św. S. Faustyny modlić się będziemy w przedłożonych przez wiernych intencjach. Kartki z prośbami zbierane będą do puszki przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego od jutra przez cały tydzień. W tych intencjach odprawiona będzie suma odpustowa o godz. 1200.

5. W kontekście czekającej nas uroczystości zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas  Nowenny do Bożego Miłosierdzia odprawianej od dzisiaj do soboty o godz. 1730.

6. Za tydzień, tradycyjnie w ostatnią niedzielę kwietnia, Msza Św. na cmentarzu o godz. 1600 w intencji poległych w obronie Ojczyzny i spoczywających na naszym cmentarzu.

7. W następną niedzielę do puszek przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundusz Charytatywny Archidiecezji.

8.  Dziękujemy za ostatnio złożone ofiary na obrazy tajemnic różańcowych w ołtarzu Matki Bożej: Kółko różańcowe z Kol. Trębaczów pw. Matki Bożej Płaczącej z archikatedry 150 zł, po 100 zł - p. Celina Wróbel z ul. Al. JPII,  p. Stanisława Drewniak ze Stasina i pp. Zenobia i Zygmunt Mrozowie z Kol Witaniów oraz bezimiennie 50 zł z ul. Krasnystawskiej, 300 zł z ul. 11 Listopada i 200 zł ul. Milejowskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary!

9. W świąteczne dni sięgnijmy po czasopisma katolickie. Lektura  NIEDZIELI oraz GOŚCIA  NIEDZIELNEGO zapewne ubogaci nasze świętowanie.

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Palmowa 2019.04.14

1. Dzisiejsza liturgia Kościoła jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcone palmy w naszych rękach oraz ewangeliczny opis Męki Pańskiej niech pomogą nam zrozumieć, że Chrystus jest Mesjaszem przynoszącym nam zbawienie.

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna W. Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana:

a / W. Czwartek jest pamiątką ustanowienia Mszy Św., Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej  o godz. 1800 z obrzędem umycia nóg.

b / W.  Piątek jest pamiątką Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgię W. Piątku rozpoczniemy o godz. 1800 Drogą Krzyżową, aby przypomnieć sobie i innym, że Chrystus umarł za grzechy wszystkich ludzi. Na Drogę Krzyżową przyjdźmy ze świecami. Po Drodze Krzyżowej nastąpi Liturgia Wielkopiątkowa, a po niej zgodnie z polską tradycją rozpoczniemy adorację przy Grobie Pańskim. Sądzimy, że wśród czuwających nie zabraknie strażaków, ministrantów, członków Kółek Różańcowych, , Legionistów Maryi. Młodzież adorację rozpocznie o 2200 , Bractwo Najświętszego Sakramentu adorację prowadzić będzie od 800 do 1800.

Czuwanie przy Grobie zapoczątkuje Nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą przez najbliższe dni przygotowywać się będziemy do Święta Miłosierdzia Bożego - drugiej naszej uroczystości odpustowej.

c / W  W.  Sobotę o godz. 800 poświęcimy wodę i rozpoczniemy święcenie pokarmów co pół godziny do godz. 1500. Przygotowując potrawy świąteczne pamiętajmy o innych, będących w gorszej sytuacji niż my. Dary dla takich rodzin zbierane będą podczas święcenia pokarmów. Na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy na godz. 2000, także ze świecami. Po Liturgii nadal będzie kontynuowane czuwanie.

d /  W  W. Niedzielę Rezurekcja o godz. 600. Msze Św. w I i II dzień Świąt odprawiane będą jak w każdą niedzielę. W Wielką Niedzielę, ze względu na Rezurekcję, nie będzie Mszy Św. o 730.

3. Chcąc zachować szczególny charakter Triduum Paschalnego - Parafian, którzy nie byli u sakramentu pokuty podczas Rekolekcji, zachęcamy by skorzystali ze spowiedzi do W. Środy włącznie - podczas Mszy Św. rannych, bądź wieczornych, rezygnując ze spowiedzi podczas Triduum.

4. W   W. Piątek i  W. Sobotę o godz. 700 zapraszamy na  Ciemną Jutrznię.

5.  Sakramentu Chrztu Św. udzielać będziemy w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy Św. o godz. 1200. Sprawy kancelaryjne prosimy dopełnić najpóźniej do W. Środy włącznie. Rodziców i chrzestnych planujących chrzest w  święta, zapraszamy na konferencję w  W. Środę o godz. 1700.

Od   W. Czwartku do W. Soboty kancelaria nieczynna.

6. Chorych, których zgłosiliśmy podczas Rekolekcji, odwiedzimy we wtorek lub w środę. Dzisiaj jeszcze przyjmujemy dalsze zgłoszenia.

7.  Dziękujemy za ofiary na kwiaty i dekoracje W. Tygodnia: po 100 zł - p. Henryk Wójcik ze Starej Wsi Stasin, Rodzina Kuchciewiczów z ul. Piłsudskiego, p. Barbara Woźniak z Kol. Stara Wieś; po 50 zł – p. Zofia Gajowiak z Trębaczowa, p. Celina Wróbel z Al. JP II, Kółkom Różańcowym: ze Starej Wsi - zel. Alicja Grygiel 210 zł i zel. Irena Zakrzewska 230 zł; bezimiennie po 50 zł:  z ul. Pogodnej, Słonecznej, Górniczej i 40 zł z ul. Krasnystawskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary!

8. Na stół wielkanocny tradycyjnie proponujemy „chlebki dobroci”. Można je nabyć w zakrystii.

9. Skorzystajmy z tygodników katolickich, ich lektura pomoże nam  przeżyć przesłanie W. Tygodnia. Legioniści Maryi rozdają gratisowe numery DOBRYCH NOWIN. Skorzystajmy z propozycji dobrej lektury.

Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela W. Postu 2019.03.07

1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne. Jak zawsze, jutrzejszy dzień jest dniem słuchania Słowa Bożego, we wtorek – dzień spowiedzi. W środę zakończenia Rekolekcji.

Taca zbierana we środę będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec ks. Rekolekcjonisty. Zapoznajmy się z programem Rekolekcji.

Chorych, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi i Komunii Św. przed świętami i z okazji Rekolekcji zgłaszamy w zakrystii.

2. Następną niedzielę przeżywać będziemy już jako Niedzielę Palmową – pamiątkę Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach Św. dokonamy obrzędu poświęcenia palm. Msza Św. o 1045 rozpocznie się poświęceniem palm przed kościołem. Po Mszy Św. o 1045 - konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę z nagrodami.

3.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu dla wszystkich – w piątek dla dzieci o 160, dla starszych o 1700, dla młodzieży o 1930 . Dzisiaj Gorzkie Żale o 1715.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty i dekoracje W. Tygodnia: po 50 zł - p. Anna Wójcik z Pl. Kanałowego, p. Krystyna Kloc z ul. Szkolnej, p. Aniela Łuka z Podzamcza 100 zł; bezimiennie: po 50 zł – z ul. Górniczej, Średniej, Podzamcza i Słonecznej, po 100 zł -  z ul. Staszica, Armii Krajowej, Północnej. Bóg zapłać za złożone ofiary!

5. Przypominamy, w piątek – 12 kwietnia – po raz czwarty w Łęcznej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800 w kościele Św. Józefa. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej www.edk.org.

6. Stowarzyszenie Wspólne Korzenie organizuje pielgrzymkę ”Wielkanoc w Polsce” dla Polaków ze Wschodu. W tym roku gościć będziemy Rodaków między innymi: z Kazachstanu, Rosji, Mołdawii, Krymu, Brazylii. Podczas kilku dni w Ojczyźnie spędzą święta Wielkanocne z rodzinami z Lubelszczyzny, odwiedzą także Warszawę, Kraków i Częstochowę. Stowarzyszenie zwraca się z prośbą o przyjęcie gości do domów w okresie wielkanocnym w dniach 19 - 23 kwietnia / 4 dni / oraz od 27 kwietnia do 30 kwietnia / 3 dni /. Więcej informacji w gablotach. Zachęcamy do przyjęcia tak szczególnych Gości.

7. Przed kościołem Młodzież z KSM-u prowadzi kiermasz palm, zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Stowarzyszenia.

8. Rekolekcyjny czas ubogaćmy lekturą tygodników katolickich.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Statystyka

Odsłon : 1090996