Get Adobe Flash player
Start Nasze pielgrzymowanie Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy


"...Orędzie Fatimy wzywa do nawrócenia, ostrzega ludzkość, aby nie stawała po stronie smoka, który «ogonem zmiata trzecią część gwiazd niebieskich i rzuca je na ziemię» (por. Ap 12, 4). Ostatecznym celem człowieka jest niebo, jego prawdziwy dom, gdzie Ojciec niebieski oczekuje wszystkich z miłosierną miłością".

Fatima 13 maja 1983 Jan Paweł II

Zapraszamy na pielgrzymkę do

Fatimy w dniach 1 – 8 września 2018 r.

Pielgrzymka będzie okazją do podziękowania i zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej losów naszej Ojczyzny, naszego kościoła św. Marii Magdaleny w Łęcznej i naszych Rodzin.

Chcemy zawierzyć  Pani Fatimskiej:

 • Naszą Ojczyznę –  w 2018 roku minie 100 lat odzyskania niepodległości.
 • Naszą parafię i nasze Rodziny  –  w 2018 roku mija 500 lat od rozpoczęcia budowy naszego kościoła.

Koszt pielgrzymki:  3.400 PLN (+ 90 EUR płatne na miejscu)

Cena zawiera:

   • przelot samolotem i opłaty lotniskowe
   • transfery autokarem
   • 7 noclegów w hotelach 2*/3*
   • 6 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji
   • opiekę pilota
   • opiekę księdza
   • ubezpieczenie KL i NNW
   • podatek VAT

Zgłoszenia do 15 stycznia 2018 r.

Organizatorzy: Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej & Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe PATRON TRAVEL SP. Z O.O., Warszawa


Program pielgrzymki


1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie. Wylot do Lizbony (z przesiadką). Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ:  PORTO

Śniadanie. Przejazd do Porto: katedra, dworzec św. Benedykta, kościół św. Franciszka, spacer po nadbrzeżu rzeki Douro (patronat UNESCO). Rejs statkiem po dolinie Douro, wizyta w winnicy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: LIZBONA

Śniadanie. Wyjazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: FATIMA

Śniadanie. Czas na prywatną medytację. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA – WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski (z przesiadką). Lądowanie na lotnisku Okęcie.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC  ZMIANIE.


Planowany rozkład lotów:

01.09. Warszawa Okęcie 10:15 – Frankfurt 12:00

01.09. Frankfurt 13:15 – Lizbona 15:15

08.09. Lizbona 07:30 – Frankfurt 11:35

08.09. Frankfurt 12:20 – Warszawa Okęcie 13:55

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Statystyka

Odsłon : 925994