Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła 2018.06.17

1. Liturgia obecnego tygodnia. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego w Milejowie, w czwartek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi z, w następną niedzielę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela / o 1800 Msza Św. w intencji Zmarłych Solenizantów – /odpust w Łańcuchowie/.

2. Zbliża się zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. W piątek o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Św. Młodzież z II i III klas Gimnazjum, oraz klas VII.

Do udziału we wspólnej modlitwie zachęcamy Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Dopilnujmy, aby nasza Młodzież była na tej Eucharystii, ponieważ doświadczenia z ubiegłych lat pokazują, że bardzo mało gimnazjalistów przychodzi, aby podziękować Bogu za miniony rok szkolny.

3. Również w najbliższy piątek o godz. 900 Msza Św. z okazji zakończenia roku dla społeczności  Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego mieszczącego się w dawnym Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

4. Przed nami jeszcze kilkanaście dni czerwca, zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Odprawiane są o 1730.

5. Przypominamy, w okresie wakacji w niedziele dodatkowa Msza Św. o godz. 1930 /odprawiana będzie już od przyszłej niedzieli/, a nauki przedmałżeńskie w środy o godz. 1930.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy Pieszą pielgrzymkę do archikatedry we wtorek - 3 lipca - w rocznicę cudu. Wyjście sprzed naszej świątyni o godz. 800, powrót autokarem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Opłata organizacyjna, w tym za autokar i ubezpieczenie  10 zł.

7. Wraz z Bractwem Najświętszego Sakramentu dziękujemy za ofiary na sztandar tegoż Bractwa: w ubiegłą niedzielę na tacę Parafianie złożyli 2 012,20 zł,  pp. Krystyna i Zdzisław Gryglowie z Karolina 400 zł, pp. Elżbieta i Ryszard Malinowscy z ul. Stadionowej 1 500 zł, pp. Marta i Piotr Jastrzębscy z Nowogrodu 1 000 zł oraz bezimiennie 800 zł z Trębaczowa i 100 zł z ul. Słonecznej. Bóg zapłać Składającym ofiary!

8. Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka zaprasza gimnazjalistów i proponuje naukę w następujących typach szkół: Liceum Ogólnokształcącym, Technikum o specjalnościach technik: logistyk, informatyk, ekonomista, architektury krajobrazu, organizacji reklamy, budownictwa oraz Szkoły Branżowej I Stopnia o specjalnościach: fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych.

9. Chcielibyśmy w najbliższym czasie zakończyć Nabożeństwa poświęcenia pól. W następną niedzielę – 24 czerwca – o godz. 1900 na Nabożeństwo poświęcenia pól zapraszamy Rolników i Działkowiczów z Łęcznej. Nabożeństwo rozpocznie się przy pomniku Św. Jana Pawła II. Czekamy na pozostałe zgłoszenia.

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Dr Stanisława Fiuka. Ks. Stanisław przez pewien czas był rezydentem w naszej Parafii, był także misjonarzem w Boliwii, obecnie jest duszpasterzem w Stanach Zjednoczonych. Wygłosi kazania dzieląc się refleksjami ze swojej rozprawy doktorskiej „Miłosierdzie Boże w nawróceniu Rudolfa Hossa, komendanta z Auschwitz”. Będzie możliwość nabycia tej pracy.

Ogłoszenia Duszpasterskie – X Niedziela Zwykła 2018.06.10

1. Liturgia obecnego tygodnia. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP w Zofiówce, w poniedziałek wspomnienie Św. Barnaby, Ap., we wtorek Bł. Władysława Gorala, bp., Kazimierza Gostyńskiego, prb., Antoniego Zawistowskiego, prb. i Stanisława Mysakowskiego, prb., mm., we środę Św. Antoniego z Padwy, prb., dK.,             / odpust w Milejowie  w następną niedzielę / w czwartek Bł. Michała Kozala, bp. i m..

2. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Odprawiane są o 1730.

3. We środę Procesja Fatimska. Rozpocznie się Mszą Św. o 1800. Prowadzącymi będą Mieszkańcy ulic 11 Listopada i Bożnicznej.

4. Przypominamy, w następną niedzielę – 17 czerwca – podczas Mszy Św. o 900 /wcześniej niż zawsze/ ks. Bp Ryszard Karpiński udzieli Bierzmowania Młodzieży z Gimnazjum, zaś podczas Mszy Św. o 1200 poświęci sztandar Bractwa Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych uroczystościach.

5. Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy Pieszą pielgrzymkę do archikatedry we wtorek - 3 lipca - w rocznicę cudu. Wyjście sprzed naszej świątyni o godz. 800, powrót autokarem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Opłata organizacyjna, w tym za autokar i ubezpieczenie  10 zł.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii: bezimiennie 300 zł z ul. Rynek II; na sztandar po 100 zł p. Marta Szymańska z ul. Milejowskiej i p. Czesław Fizia z ul. Górniczej; na konfesjonał bezimiennie 200 zł z ul. Średniej i 50 zł z ul. Słonecznej. Bóg zapłać Składającym ofiary!

7. Dzisiaj Nabożeństwo poświęcenia pól o godz. 1900 w Kol. Stara Wieś. Oczekujemy na pozostałe zgłoszenia.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Statystyka

Odsłon : 1064736