Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela W. Postu 2018.03.18

1. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza Ś. o godz. 1800 w intencji zmarłych solenizantów tego dnia. W Parafii Św. Józefa uroczystość odpustowa.

2. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne. Jak zawsze, jutrzejszy dzień jest dniem słuchania Słowa Bożego, we wtorek – dzień spowiedzi. W środę zakończenia Rekolekcji.

Taca zbierana we środę będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec ks. Rekolekcjonisty. Zapoznajmy się z programem Rekolekcji.

Chorych, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi i Komunii Św. przed świętami i z okazji Rekolekcji zgłaszamy w zakrystii.

3. Następną niedzielę przeżywać będziemy już jako Niedzielę Palmową – pamiątkę Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach Św. dokonamy obrzędu poświęcenia palm. Msza Św. o 1045 rozpocznie się poświęceniem palm przed kościołem. Po Mszy Św. o 1045 - konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę z nagrodami.

4.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu dla wszystkich –  w piątek dla dzieci o 160, dla starszych o 1700, dla młodzieży o 1930. Dzisiaj Gorzkie Żale o 1715.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty i dekoracje W. Tygodnia: Uczestnicy czuwania w Łagiewnikach 440 zł; po 50 zł - p. Teodozja Drabik, p. Marta Szymańska, p. Krystyna Dąblowska, p. Krystyna Pietrzela, p. Janina Jedut, p. Czesław Fizia, p. Janina Opiela oraz bezimiennie 50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

6. Przypominamy, w piątek – 23 marca – po raz trzeci w Łęcznej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800 w kościele Św. Józefa. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej WWW.edk.org.

7. Przed kościołem Młodzież z KSM-u prowadzi kiermasz palm, zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Stowarzyszenia.

8. Rekolekcyjny czas ubogaćmy lekturą tygodników katolickich.

9.  Przed kościołem z inicjatywy Wojewody Lubelskiego zbierane są ofiary zgodnie z wezwaniem „Lubelszczyzna dla Syrii”.

Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela W. Postu 2018.03.11

1. Trwa święty czas W. Postu. Jego zadaniem ma być nasze nawrócenie. Pomogą nam w tym czekające nas Rekolekcje. Rozpoczną się za tydzień -  w V niedzielę W. Postu.  Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jacek Nogowski Proboszcz i Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Wigrach, w diecezji Ełckiej.

2. Wielki Post to wezwanie do pełniejszej modlitwy. Pamiętajmy o Drodze Krzyżowej: dla dzieci we środę o 1600, dla starszych w piątek o 1700 oraz dla młodzieży również w piątek o 1930, którą zamierzamy odprawić na terenie Parku III tysiąclecia / jeśli dopisze pogoda, prosimy o zabranie na Drogę Krzyżową lampionów /. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę  o 1715 z kazaniem pasyjnym.

3. Dziękujemy za ofiary złożone ostatnio na potrzeby Parafii: pp. Marzena i Piotr Winiarscy z ul. Pogodnej 500 zł; bezimiennie 100 zł z ul. 3 Maja i 50 zł z ul. Pańskiej oraz na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i dekoracje W. Tygodnia: Katolickie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów oddział w Łęcznej 70 zł, pp. Małgorzata i Marek Kościarzowie z ul. Kasztelańskiej 100 zł oraz bezimiennie 50 zł ze Starej Wsi Stasin, 60 zł z ul. Słonecznej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

4.  Do środy włącznie przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do udziału w czuwaniu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd w piątek - 16 marca - o 1400 sprzed naszego kościoła. Przypominamy, opłata za autokar w wysokości 60 zł, jest potwierdzeniem uczestnictwa w czuwaniu. Jeszcze parę osób nie podało wszystkich danych potrzebnych do ubezpieczenia. Bardzo prosimy o uzupełnienie. Dotychczas zgłosiło się tylko kilkanaście osób. Przy małej frekwencji czuwanie będzie odwołane. Decyzja zostanie podjęta we środę.

5. We wtorek – 14 marca – w kościele Św. Józefa wyjątkowo o 2030 kolejny apel pielgrzymkowy. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek – 23 marca – po raz trzeci wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800 w kościele Św. Józefa. Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej WWW.edk.org.

7. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż do 14 marca / do najbliższej środy/ można składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku w porównaniu z wnioskiem złożonym w 2017 r. Oświadczenie to zastępuje składanie wniosku o płatności bezpośrednie w roku 2018. Zapraszamy rolników do właściwego Biura ARiMR uwzględniając miejsce zamieszkania.

8. Czytajmy tygodniki katolickie. W NIEDZIELI warto przeczytać: 5. rocz. wyboru papieża Franciszka, 70 lat „Mazowsza”, ekstremalna Droga Krzyżowa po raz 10-ty; W GOŚCIU NIDZIELNYM: o ograniczaniu handlu w niedziele, Marzec 68, Rok o. Pio, Post musi zaboleć!

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Statystyka

Odsłon : 1054982