Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła 2018.10.14

1. Dzisiejsza niedziela jest XVIII Dniem Papieskim. Pamiętając o Św. Janie Pawle II, w miarę swoich możliwości, ofiarą wspierajmy Fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem i na terenie naszego miasta.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek przypada wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dz., dK., we wtorek Św. Jadwigi Śląskiej, we środę Św. Ignacego Antiocheńskiego bp i m, we czwartek obchodzić będziemy święto Św. Łukasza Ew. patrona Służby Zdrowia, w sobotę Św. Jana Kantego prb patrona diecezji.

3. Służbę Zdrowia zapraszamy na Mszę Św. w czwartek o godz. 1800.

4. Jeszcze raz zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych: dzieci i wszystkich parafian zapraszamy każdego dnia o 1715.

5. Jeszcze raz ogłaszamy nabór kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców z klas  I - V Szkoły Podstawowej. Spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę – 20 października o godz. 1630 w salce ministranckiej  /wejście od strony szkoły „Yamaha”/.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii: pp. Marzena i Piotr Winiarscy z ul. Pogodnej 200 zł oraz bezimiennie 100 zł ze Starej Wsi - Stasin. Bóg zapłać Składającym ofiary!

7. Proponujemy udział w pielgrzymce autokarowej do Grecji śladami Św. Pawła, organizowanej w dniach 25.04 – 04.05.2019 r.. Więcej danych w gablotach i u ks. Sebastiana.

8. Jak zawsze propozycja lektury czasopism katolickich. W najnowszych numerach NIEDZIELI i  GOŚCIU NIEDZIELNYM wiele treści o Św. Janie Pawle II z okazji 40. rocz. wyboru.

Ogłoszenia Duszpasterskie -XXVII Niedziela Zwykła 2018.10.07


1. Szczególnym wydarzeniem dzisiejszej  niedzieli jest Rekoronacja Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej Patronki Nowej Ewangelizacji. Uroczystości rozpoczną się o 1030 w kościele parafialnym Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20. Będą transmitowane przez TVP 3.

2. W liturgii najbliższych dni: w piątek przypada wspomnienie Bł. Jana Beyzyma prb, w sobotę Bł. Honorata Koźmińskiego prb.

3. Przypominamy o Nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o 1715. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, Wszystkich Parafian / w świątyni, bądź w domu /.

4. W sobotę – 13 października –  ostatnia w tym roku Procesja Fatimska. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1800. Prowadzącymi będą Druhowie z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęcznej. Trasa Procesji prowadzić będzie ul.: Świętoduską, Lubelską, Piłsudskiego Górniczą przez Park III Tysiąclecia, Świętoduską do kościoła.

5. W niedzielę – 14 października – w Parafii Św. Józefa o 1900 organizowany jest apel pielgrzymkowy. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w uwielbieniu i modlitwie do Maki Bożej.

6. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii: p. Krystyna Ośko ze Starej Wsi 50 zł, p. Kazimierz Brzeziński z Lublina 100 zł oraz Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów 224 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

7. Ogłaszamy nabór kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców z klas  I - V Szkoły Podstawowej. Spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę – 13 października o godz. 1600 w salce ministranckiej /wejście od strony szkoły „Yamaha”/.

8. Zapewne zauważyliśmy brak organisty – p. Mariusza. Od 1 października, korzystając z okazji, przeniósł się do świdnickiej Parafii pw. NMP Matki Kościoła, większej parafii, gdzie jest więcej posług. Mógł pozostać z nami, ale wówczas utrzymanie organisty stanowiłoby więcej niż połowę miesięcznego budżetu. Spodziewamy się, że będzie okazja, aby wyrazić podziękowanie p. Mariuszowi za dotychczasową pracę pośród nas.

9. Stowarzyszenie Kobiet „AMAZONKI” w Łęcznej zaprasza dzisiaj na Mszę Św. o 1200 w kościele Św. Józefa, po Mszy Św. o 1300 na Marsz Różowej Wstążki oraz na program, który prowadzony będzie w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Więcej informacji w gablotach.

10. Zarząd Klubu „Górnik Łęczna” w przyszłą niedzielę – 14 października – o godz. 1500 zaprasza na bardzo ciekawy mecz Ekstraligi kobiet, pomiędzy obecnym i byłym Mistrzem Polski. Wstęp wolny.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W NIEDZIELI: Dziękuję Bogu za życie – rozmowa z asem lotnictwa kap. Jerzym Makulą, Śledztwo w sprawie Ojca Maksymiliana i o młodych dzisiaj – Cele życiowe młodzieży. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: o wprowadzeniu matczynych emerytur i jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą, przekonują znani aktorzy i dziennikarze / numer z filmem „Sprawa Chrystusa”- najważniejsze w dziejach śledztwo dziennikarskie /.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Statystyka

Odsłon : 1072030