Get Adobe Flash player
Start Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła 2018.08.012

1. Kalendarz liturgiczny na obecny tydzień. We wtorek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego prb. m /odpust w Zezulinie  w następną niedzielę – 19 sierpnia/ i  w piątek Św. Jacka prb..

2. We środę – 15 sierpnia – obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu poświęcenia wianków ze zbóż, owoców, kwiatów i warzyw. Msze św. będą oprawiane jak w niedziele. W tym dniu odpust w Milejowie i w Puchaczowie.

3. Przypominamy, jutro – 13 sierpnia – kolejna Procesja Fatimska. Prowadzącymi będą Członkowie Bractwa Najświętszego Sakramentu. Ze względu na trwające upały procesję ograniczymy do przejścia Drogą różańcową w Parku III Tysiąclecia.

4. Trwa jeszcze Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy o modlitwie  w intencji Pielgrzymów.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii: p. Rafał Skoczylas z ul. Słonecznej 200 zł oraz bezimiennie z Łęcznej 1 000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

6. Serdecznie zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Garbowie w dniach 23 – 26 sierpnia. Program spotkania i inne szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła 2018.08.05

1. Jutro – 6 sierpnia - obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. będą odprawiane o700, 930, 1130, 1630 i 1800. Odpust w Łańcuchowie, suma odpustowa z udziałem ks. Arcybiskupa o godz. 1700.

2.  Kalendarz liturgiczny na obecny tydzień. We wtorek przypada wspomnienie Św. Kajetana prb, w e środę  Św. Dominika prb, w czwartek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża dz, w piątek święto Św. Wawrzyńca diak / odpust w Rogóźnie – suma odpustowa o godz. 1200‑ /, w sobotę Św. Klary dz.

3. Zbliża się kolejna Procesja Fatimska. W sierpniu prowadzącymi będą Członkowie Bractwa Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek – 3 sierpnia – rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka z Lublina do Częstochowy. Z naszej Parafii, jak dotychczas, uczestniczą w niej  tylko 3 osoby. Wyrazem łączności z Pielgrzymami niech będzie nasza modlitwa w Ich intencji.

5. Uzupełniając podziękowania z ubiegłej niedzieli, dziękujemy za odpustowe ciasta Paniom z Katolickiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów oraz z Bractwa Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać!

6. Tak, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dzisiaj do puszek przed kościołem, zbierane są ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy, w kontekście niedawnego poświęcenia pojazdów.

7. Polecamy lekturę tygodników katolickich. W NIEDZIELI: Orlęta Warszawy – 74. rocznica Powstania Warszawskiego, Zamieniła mundur na habit, Z krzyżem wyszliśmy na ulice, aby wołać do Boga o powołania. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Gdy dziecko rodzi się, by umrzeć, Roman Dmowski – wizjoner i strateg, Kocham. Nie piję – 100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Statystyka

Odsłon : 1070024