Get Adobe Flash player
Start Nasze pielgrzymowanie

Nasze pielgrzymowanie


Pielgrzymka do Fatimy


"...Orędzie Fatimy wzywa do nawrócenia, ostrzega ludzkość, aby nie stawała po stronie smoka, który «ogonem zmiata trzecią część gwiazd niebieskich i rzuca je na ziemię» (por. Ap 12, 4). Ostatecznym celem człowieka jest niebo, jego prawdziwy dom, gdzie Ojciec niebieski oczekuje wszystkich z miłosierną miłością".

Fatima 13 maja 1983 Jan Paweł II

Zapraszamy na pielgrzymkę do

Fatimy w dniach 1 – 8 września 2018 r.

Pielgrzymka będzie okazją do podziękowania i zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej losów naszej Ojczyzny, naszego kościoła św. Marii Magdaleny w Łęcznej i naszych Rodzin.

Chcemy zawierzyć  Pani Fatimskiej:

 • Naszą Ojczyznę –  w 2018 roku minie 100 lat odzyskania niepodległości.
 • Naszą parafię i nasze Rodziny  –  w 2018 roku mija 500 lat od rozpoczęcia budowy naszego kościoła.

Koszt pielgrzymki:  3.400 PLN (+ 90 EUR płatne na miejscu)

Cena zawiera:

   • przelot samolotem i opłaty lotniskowe
   • transfery autokarem
   • 7 noclegów w hotelach 2*/3*
   • 6 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji
   • opiekę pilota
   • opiekę księdza
   • ubezpieczenie KL i NNW
   • podatek VAT

Zgłoszenia do 15 stycznia 2018 r.

Organizatorzy: Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej & Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe PATRON TRAVEL SP. Z O.O., Warszawa

Przeczytaj program pielgrzymki

XVIII Łęczyńska Pielgrzymka do Matki Bożej Płaczącej

Fotorelacja


Pielgrzymka do Najświętszej Maryi Panny Płaczącej

To już 17 raz pielgrzymowaliśmy do Płaczącej Pani z lubelskiej archikatedry, w 66 rocznicę pojawienia się łez na Jej Obliczu. Skromną grupę pielgrzymią stanowili przedstawiciele Parafii Dekanatu Łęczyńskiego: Św. Barbary, Św. Józefa Opiekuna Rodzin, Św. Marii Magdaleny, Puchaczowa, Milejowa, Nadrybia, Kijan, Ciechanek Łęczyńskich, ale byli też Pielgrzymi z Chełma i z Wilkołaza – w sumie 86 osób. Pielgrzymka wyruszyla o 800 sprzed kościoła Św. Marii Magdaleny. Trasa dalej prowadziła przez: Ciechanki Łęczyńskie, Zakrzów, Leopoldów, Piotrówek II, Krzesimów, Trzeszkowice, Janowicę, Janówek, przejście przez las znajdujący się blisko lotniska w Świdniku, Świdnik Duży, Mały Świdnik, Świdniczek i Wólkę Lubelską, a później już ulicami Lublina do samej archikatedry, gdzie dotarliśmy o 1830. Ogółem trasa naszej Pielgrzymki liczyła 32 km. Choć słońce mocno dawało znać o sobie, wszyscy dotarliśmy pomyślnie do celu, owszem niektórzy z „asfaltówką”, czy „bąbelkami” na stopach. Koniecznie musimy zaznaczyć, że po trasie doświadczyliśmy serdecznej gościnności, przeogromnej u Przyjaciół w Janowicy i przy szkole w Świdniku Dużym, ta gościnność rośnie z każdym rokiem. Przewodnikami byli: ks. Karol z Parafii Św. Barbary i ks. Janusz z Parafii Św. Marii Magdaleny oraz kleryk Łukasz z Parafii Św. Marii Magdaleny. Na szczególne uznanie i podziękowania zasługują: porządkowi Czesław i Zbigniew, niosący nagłośnienie i prowadzący śpiew. Szkoda, że tak mało nas uczestniczyło i szkoda, że sanktuarium Pani Płaczącej nadal tak mało znane i znak łez jest wciąż do odczytania. Więc zapraszamy następnym razem do wspólnego pielgrzymowania, warto spróbować.Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela sierpień 2014r.


18 sierpnia 2014 r. wyruszyliśmy na 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej Maryi, jak określana jest Portugalia. Tutaj w portugalskiej Fatimie miały miejsce najważniejsze objawienia maryjne XX wieku. To co wydarzyło się na pastwiskach Cova da Iria, wpłynęło na historię chrześcijaństwa i zmieniło charakter świeckiej polityki nie tylko w Portugalii.  W sierpniu my pielgrzymi z Łęcznej mieliśmy szczęście osobiście pokłonić się Najświętszej Panience.  Inicjatorem pielgrzymki był ks. Janusz Rzeźnik, proboszcz Parafii Marii Magdaleny w Łęcznej, który współpracując z Państwem Kazimierą i Tadeuszem Wójcickimi sprawił, że planowana w 2013r. podróż do Fatimy okazała się realna. Ks. Janusz był jednocześnie naszym przewodnikiem duchowym. Pilotowało nas franciszkańskie biuro podróży "Patron Travel". Podróżowaliśmy portugalskimi liniami lotniczymi TAP Portugal oraz autokarami w Polsce, a także na terenie Portugalii i Hiszpanii. Naszym przewodnikiem była przesympatyczna pani Gabriela Snaczke, z wykształcenia historyk sztuki, która starała się przekazać nam jak najwięcej wiedzy o dalekiej Portugalii, jednocześnie pilotując nas i opiekując się nami tak, że czuliśmy się bardzo bezpiecznie.

Więcej…

Pielgrzymka do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa” czerwiec 2013

W dniu 07 czerwca 2013r. wyruszyliśmy na 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa”, zorganizowaną przez księdza proboszcza Parafii Marii Magdaleny w Łęcznej ks. Janusza Rzeźnika, który był jednocześnie naszym opiekunem duchowym. Ponadto organizatorami pielgrzymki byli również państwo Kazimiera i Tadeusz Wójciccy. Naszym przewodnikiem po miejscach w Ziemi Świętej był ojciec franciszkanin Tomasz Kowalski, który służył nam bogactwem swojej wiedzy. Pilotowało nas natomiast franciszkańskie biuro podróży „Patron Travel”. Podróżowaliśmy samolotami izraelskich linii lotniczych EL AL oraz autokarami w Polsce i w Ziemi Świętej. Wyruszyliśmy z Łęcznej w nocy z 06/07.06.2013r. zabierając w Lublinie jeszcze czterech uczestników pielgrzymki. O godz. 6.30 mogliśmy uczestniczyć we Mszy Św. odprawionej na lotnisku Okęcie w Warszawie. Następnie po odprawach paszportowo – bagażowych udaliśmy się na pokład samolotu, nie mogąc uwierzyć, że jeszcze tego samego dnia, za parę godzin, będziemy w Betlejem, w miejscu narodzenia Pana Jezusa. Tak też się stało. Po niespełna 4 godz. byliśmy na lotnisku w Tel Avivie skąd autokar zawiózł nas do Betlejem i jeszcze tego samego dnia udaliśmy się do Bazyliki Narodzenia Pańskiego. To pierwsze spotkanie z Panem na Ziemi Świętej było dla nas nagrodą za wysiłek i trudy podróży.

Więcej…

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Statystyka

Odsłon : 925991