KOCHANI   KSIĘŻA

CZCIGODNY  KSIĘŻE SEBASTIANIE

Pragniemy złożyć Ci dzisiaj  serdeczne podziękowania za 5lat  posługi duszpasterskiej w naszej parafii, za to, że dane nam było poznać Ciebie odpowiedzialnego, skromnego i pełnego pokory kapłana.  Widzieliśmy, jak wielkie było Twoje zaangażowanie  w budowaniu naszej wspólnoty. W każdym Twoim geście, słowie i zachowaniu mogliśmy dostrzec  żywą wiarę w Boga.

Dziękujemy za Twoją otwartość, umiejętność współpracy i obdarzanie nas zaufaniem. Dziękujemy za te liczne rozmowy z nami, po których niejednokrotnie potrafiliśmy w inny, głębszy sposób spojrzeć na różne problemy czy sprawy. Dziękujemy Ci drogi księże za troskę o wzrastanie duchowe Młodzieży z naszej parafii oraz za opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza. Dziękujemy za każdą sprawowaną Eucharystię, za mądre i pouczające słowa, kierowane do nas w czasie homilii, zwłaszcza  za będący odzwierciedleniem Bożej Miłości sposób przybliżania Słowa Bożego naszym najmłodszym parafianom, emanujący  radością, humorem i życzliwością.

Życzymy księdzu, aby kolejne lata kapłaństwa upływały według słów św. Jana Pawła II: „Ostatecznie zawsze potrzebny ludziom okaże się tylko kapłan świadom pełnego sensu swego kapłaństwa: kapłan, który głęboko wierzy, który odważnie wyznaje, który żarliwie się modli, który z całym przekonaniem naucza, który służy, który wdraża w swe życie program ośmiu błogosławieństw, który umie bezinteresownie miłować, który jest bliski wszystkim – a w szczególności najbardziej potrzebującym.”

Życzymy Tobie owocnej posługi w nowej parafii, zdrowia, radości, życzliwych ludzi na dalszej kapłańskiej drodze, a także realizacji osobistych pragnień.

PRZEWIELEBNY  KSIĘŻE  RYSZARDZIE                     

Bywają w życiu chwile, gdy dziwnie  bije  serce, łamie  się głos, a oczy nienaturalnie się pocą. Właśnie my parafianie z parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej doznajemy takich uczuć. Żegnamy bowiem kapłana, który był z nami 24 lata. Byłeś zawsze aktywnym uczestnikiem naszego parafialnego życia. Zawsz solidny, skromny i pokorny, starałeś się trochę pozostawać w cieniu, ale my widzieliśmy, że wielki był Twój udział w budowaniu naszej duchowej wspólnoty. Dziękujemy więc dziś za Twoje mądre i wyważone kazania. Chyba byłeś i pozostaniesz kojarzony przede wszystkim jako doskonały kaznodzieja.
Dziękujemy że dzieliłeś się z nami swoimi  przemyśleniami nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie. Dziękujemy za każdą odprawioną mszę świętą, posługę  spowiedzi, udzielane sakramenty, liczne gesty życzliwości i wizyty duszpasterskie w naszych domach. Czcigodny Księże Doktorze co piękne i wymarzone w Twoim kapłańskim życiu, niech zawsze będzie spełnione. Życzymy dużo zdrowia, radości, ludzkiej życzliwości, niech Bóg obdarza Cię swoim Błogosławieństwem oraz obfitymi łaskami w dalszej posłudze  kapłańskiej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!    

Rada Duszpasterska