Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Rooms and Suites

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

 

1. Wielki Post to wezwanie do pełniejszej modlitwy. Pamiętajmy  o Drodze Krzyżowej w piątek - dla dzieci o 1600; dla starszych o 1700 oraz dla młodzieży o 1930. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę  o 1715  z kazaniem pasyjnym.  

2. Przypominamy, w najbliższą środę – 24 lutego – przypada 25. Rocznica Nawiedzenia Figury MB Fatimskiej w naszej Parafii i naszym Mieście. Zapraszamy na Mszę Św. o godz.1630 i w procesji do kościoła Św. Barbary.

3. W piątek po Mszy Św. wieczornej Młodzież z KSM-u zaprasza na adorację i Drogę Krzyżową.

4. Dziękujemy za ofiary złożone ostatnio na prace prowadzone w naszej świątyni: p. Jerzy Chmielewski z Rodziną z ul. Górniczej 200 zł oraz bezimiennie z Górniczej 300 zł i 100 zł.

5. W ubiegłym tygodniu zakończono uzupełnianie malowania kaplic bocznych oraz zainstalowane zostało oświetlenie kopuł w kaplicach. Dziękujemy p. Grzegorzowi Pachulcowi oraz firmie p. Jacka Ciuraja i jego Pracownikom za pomoc w zainstalowaniu tego oświetlenia. Tym samym zakończono prace przy odnowieniu wnętrza naszej świątyni.

Całościowy koszt tego przedsięwzięcia wynosi 612.850 zł. W tej sumie zawierają się dotacje: Urzędu Miasta w wysokości 165.000 zł, Przedsiębiorstwa Robót Specjalistycznych „WSCHÓD” 5.000 zł oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków 40.000 zł.

We wspomnianej całościowej kwocie są przede wszystkim ofiary składane podczas ubiegłorocznych zbiórek miesięcznych co stanowi sumę 98.110 zł, ofiary licznie składane w zakrystii, kancelarii, wpłaty dokonane przelewami oraz przy okazji niedawnych spotkań kolędowych kiedy złożono 42. 565 zł / 15.000 zł mniej niż w zeszłym roku podczas wizyty duszpasterskiej /. Przy okazji pragniemy zaznaczyć, że do Parafian skierowaliśmy 1850 zaproszeń, w spotkaniach uczestniczyło tylko 340 przedstawicieli z zaproszonych Rodzin / przyznajemy, że liczyliśmy na większy udział Parafian, jak również na większą ofiarność / pozostało nam bowiem do oddania 40.000 zł pożyczek zaciągniętych u Parafian w trudnym momencie, gdy wzmacnialiśmy konstrukcję łuku tęczowego. Oceniając całość zadania łatwo zauważyć, że 2/3 kosztów pokryli Nasi Parafianie / co chyba dobrze świadczy o Parafii / i Ofiarodawcy z innych Parafii. Wszystkim bardzo gorąco i szczerze dziękujemy. Bóg zapłać! 
W najbliższym czasie pojawi się krzyż w łuku tęczowym i pokrywa wejścia do krypty fundatora kościoła, są też jeszcze inne pilne sprawy będące dopełnieniem odnowienia, ale do nich powrócimy w najbliższej przyszłości.

6. Zgodnie z dotychczasową praktyką naszej Parafii w następną niedzielę rozpoczynamy tegoroczne, bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Św.. Zapraszamy Dzieci z klas III i Ich Rodziców na coniedzielne Msze Św. odprawiane o 1600. Wspomniane Msze Św. są ważną częścią przygotowań i obowiązują Dzieci jak i Rodziców.

7. W przyszłą niedzielę – 28 lutego – o godz. 1600 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

8. Dzisiaj do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na „Fundusz Wschodni”

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI o wyrzeczeniach i pokucie tak ważnych w Wielkim Poście. W GOŚCIU NIEDZIELNYM - Rekolekcje ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim założycielem Ruchu oazowego Światło - Życie.