Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Rooms and Suites

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

 

 1. Jutro – 3 maja – obchodzić będziemy  uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. odprawiane będą o 730, 930, 1045, 1200, 1600  i  1800.
Msza Św. o godz. 1045 w naszej świątyni rozpocznie również obchody Święta Narodowego w Łęcznej ku uczczeniu 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św., ze względu na obowiązujące obostrzenia  władze Powiatu i Miasta złożą kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Modlitwą w intencji Ojczyzny zaznaczmy nasz udział w tegorocznym świętowaniu. 
W kaplicy w Ostrówku   / Parafia Łańcuchów / oraz w sąsiedniej Parafii Św. Barbary jest to także uroczystość odpustowa.

2. W tym tygodniu we wtorek – 4 maja – przypada wspomnienie Św. Floriana, jest patronalnym świętem Strażaków. Wraz z Panem Starostą zapraszamy Wszystkich Strażaków z  Rodzinami na Mszę Św. odprawianą w Ich intencji o 1800.  W czwartek obchodzić będziemy święto Św. Filipa i Jakuba, App., w sobotę uroczystość Św. Stanisława, bp., m., głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej Msza Św. o godz. 1800 w intencji zmarłych Solenizantów tego dnia. W tym tygodniu przypada  także I piątek miesiąca.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach majowych. Odprawiane są w dni powszednie, w niedziele i święta o 1730. W związku z tradycyjną modlitwą miesiąca maja, zachęcamy do podtrzymania pięknej polskiej tradycji śpiewu pieśni i litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kaplicach przydrożnych.

4. Trwają prace polowe. Chcielibyśmy kontynuować odprawianie Nabożeństw poświęcenia pól. Uwzględniając obowiązujące przepisy Nabożeństwo poświęcenia pól podejmiemy przy krzyżu, bądź przy kapliczce rezygnując z procesji. Msza Św. odprawiana będzie w niedzielę po ustaleniu z Mieszkańcami danej wioski
Najbliższe Nabożeństwo w Starej Wsi – w sobotę 8 maja – o 1900, Msza Św. w intencji Mieszkańców Starej Wsi zostanie odprawiona  w niedzielę – 16 maja – o godz. 1200.  

5. W następną niedzielę gościć będziemy ks. Dr Krzysztofa Czaplę – prowadzącego Sekretariat Fatimski na Krzeptówkach w Zakopanem. Chcielibyśmy, aby przygotował nas do kolejnego roku przeżywania Procesji Fatimskich i zachęcił do uczestnictwa w Nabożeństwach Fatimskich w I soboty. Zapraszamy na najbliższą Procesję w czwartek - 13 maja. Procesję rozpocznie Msza Św. o godz. 1800, po której uczestniczyć będziemy w procesji po Parku III Tysiąclecia.  Prowadzącymi będą Mieszkańcy ul. Górniczej 7.

6. Przypominamy, czwartek i sobota są w naszej Parafii dniami adoracji Najświętszego Sakramentu, trwającej od 800  do 1800.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na prace prowadzone w naszej świątyni: po 100 zł – p. Henryk Sternik z ul. Kanałowej, p. Zbigniew Sieniec z ul. Orląt Lwowskich /Par. Św. Barbary/, p. Grzegorz Stępniak z Szwecji; po 500 zł – Druhowie Strażacy z OSP Łęczna oraz pp. Agnieszka i Maciej Zakrzewscy ze Starej Wsi; bezimiennie 600 zł z Kol. Trębaczów i 100 zł z ul. Bożnicznej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. W dzisiejszych tygodnikach katolickich warto przeczytać: w NIEDZIELI – Żołnierze papieża – o Gwardii Szwajcarskiej, Czy Polska potrzebuje sędziów pokoju? W Niedzieli Lubelskiej o Oknie Życia w Łęcznej;  w GOŚCIU NIEDZIELNYM – Ciężka korona Polaków, Jak długo trwa odporność na COVID-19 po szczepieniu? W dodatku – 100. Rocznica III Postania Śląskiego.

9. Dzisiejszy dzień jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pamiętajmy o jej wywieszeniu przy naszym domu, mieszkaniu.