Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Rooms and Suites

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

 

1. W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie NMP Fatimskiej, w piątek obchodzić będziemy święto Św. Macieja Ap., następna niedziela będzie obchodzona jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W czwartek rozpoczynamy kolejny 26 rok uczestniczenia w Procesjach Fatimskich. Najbliższa - 13 maja – rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1800, a jej miejscem będzie Park III Tysiąclecia. Prowadzącymi będą Mieszkańcy bloku Górniczej 7.

3. Przypominamy o Nabożeństwach majowych. Odprawiane są w dni powszednie, w niedzielę i święta o godz. 1700.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na prace przy naszej świątyni: p. Grażyna Strzyżewska ze Starej Wsi 300 zł, pp. Halina i Czesław Fiziowie z ul. Górniczej 100 zł, po 100 zł – z Trębaczowa, ze Starej Wsi Stasin, 50 zł – z Ludwina oraz 200 zł z ul. Perłowej (Parafia Św. Barbary). Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Z pewnością cieszy fakt z coraz większej ilości odnowionych ławek. Przyszedł też czas wynagrodzenia za wykonane prace. Koszt odnowienia jednej ławki wynosi 1350 zł. Może warto wspomnieć, że przy odnowieniu ławek nie chodzi tylko o oczyszczenie i pomalowanie, ale w pracach tych konieczne jest przebudowanie – usunięcie podłogi ze względu na ogrzewanie podłogowe. Dotychczas zapłaciliśmy tylko za 3 ławki. Podczas spotkań kolędowych wspominaliśmy o nowym ołtarzu i nadal prowadzonych pracach (przedłużane są obecnie drzwi przeszklone). Mamy więc odwagę prosić parafian o pomoc. Ponieważ łagodnieją obostrzenia może więc warto podjąć comiesięczne zbiórki ofiar, jeśli Parafianie uznają to za stosowne. W zakrystii są przygotowane listy. Możliwa jest każda inna forma wspierania spraw parafialnych. Przed Mszą Św. na ekranach zaprezentowany został projekt nowego ołtarza, jego poświęcenie zostało zaplanowane podczas uroczystości odpustowych 22 lipca z udziałem ks. Abp Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego. Będzie to ostatni akcent renowacji wnętrza naszej świątyni.

 1. Jutro – 3 maja – obchodzić będziemy  uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. odprawiane będą o 730, 930, 1045, 1200, 1600  i  1800.
Msza Św. o godz. 1045 w naszej świątyni rozpocznie również obchody Święta Narodowego w Łęcznej ku uczczeniu 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św., ze względu na obowiązujące obostrzenia  władze Powiatu i Miasta złożą kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Modlitwą w intencji Ojczyzny zaznaczmy nasz udział w tegorocznym świętowaniu. 
W kaplicy w Ostrówku   / Parafia Łańcuchów / oraz w sąsiedniej Parafii Św. Barbary jest to także uroczystość odpustowa.

2. W tym tygodniu we wtorek – 4 maja – przypada wspomnienie Św. Floriana, jest patronalnym świętem Strażaków. Wraz z Panem Starostą zapraszamy Wszystkich Strażaków z  Rodzinami na Mszę Św. odprawianą w Ich intencji o 1800.  W czwartek obchodzić będziemy święto Św. Filipa i Jakuba, App., w sobotę uroczystość Św. Stanisława, bp., m., głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej Msza Św. o godz. 1800 w intencji zmarłych Solenizantów tego dnia. W tym tygodniu przypada  także I piątek miesiąca.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach majowych. Odprawiane są w dni powszednie, w niedziele i święta o 1730. W związku z tradycyjną modlitwą miesiąca maja, zachęcamy do podtrzymania pięknej polskiej tradycji śpiewu pieśni i litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kaplicach przydrożnych.

4. Trwają prace polowe. Chcielibyśmy kontynuować odprawianie Nabożeństw poświęcenia pól. Uwzględniając obowiązujące przepisy Nabożeństwo poświęcenia pól podejmiemy przy krzyżu, bądź przy kapliczce rezygnując z procesji. Msza Św. odprawiana będzie w niedzielę po ustaleniu z Mieszkańcami danej wioski
Najbliższe Nabożeństwo w Starej Wsi – w sobotę 8 maja – o 1900, Msza Św. w intencji Mieszkańców Starej Wsi zostanie odprawiona  w niedzielę – 16 maja – o godz. 1200.