Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Rooms and Suites

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

 

1. W liturgii obecnego tygodnia: w piątek przypada uroczystość Św. Wojciecha bp., m. głównego Patrona Polski, we sobotę wspomnienie Św. Jerzego, m.

2. Przypominamy o Mszy Św. odprawianej w następną niedzielę  o godz. 1600 na cmentarzu w intencji tych, którzy oddali życie za Ojczyznę oraz tych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu. Uczestnicząc w tej Mszy Św. zachowajmy dystans i pamiętajmy o maseczkach.      

3. Dziękujemy za ofiary złożone na prace przy naszym kościele: p. Regina Majewska ze Starej Wsi 200 zł, p. Celina Wróbel z Al. Jana Pawła II 500 zł, p. Stanisława Dyzma z Kol. Trębaczów 100 zł, pp. Elżbieta i Leszek Dyzmowie z Kol. Trębaczów 600 zł i p. Witold Caboń z Trębaczowa 200 zł oraz bezimiennie po 100 zł  - z ul. Skarbka /Par. Św. Józefa/, z ul. Górniczej i Kol. Podzamcze. Bóg zapłać za złożone ofiary!

4. W następną niedzielę gościć będziemy ks. Włodzimierza Jasienicę – pallotyna, będzie głosić Słowa Boże i poprosi nas o ofiary jako pomoc dla palotyńskich misjonarzy, będzie też można nabyć dobrą kawę i herbatę.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Święto Bożego Miłosierdzia - drugą uroczystość odpustową w naszej Parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1200. Zapraszamy na Godzinę Bożego Miłosierdzia o 1700 połączoną z Koronką.

2. Kończy się oktawa Zmartwychwstania Pańskiego podkreślająca mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, jako największy przejaw Miłosierdzia Bożego wobec ludzi. Znaczenie dzisiejszego Święta akcentuje również Święta S. Faustyna, przekazując objawione jej Słowa Chrystusa: „Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daje im ostatnią deskę ratunku, to jest Święto Miłosierdzia Mojego. Jeśli nie uwielbią Miłosierdzia Mojego, zginą na wieki”.

3. Dzisiejszy dzień jest patronalnym świętem CARITAS. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na „Fundusz CARITAS”. Święto dzisiejsze rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na prace przy naszej świątyni: p. Grażyna Wiśnioch z Kol. Witaniów 200 zł, po 100 zł – p. Aneta Mulsson z ul. Kasztelańskiej i p. Edward Czajka z ul. Pogodnej, p. Aneta Cecylia Kowalczyk z Kol. Trębaczów 150 zł oraz bezimiennie 300 zł z ul. 3 Maja.