Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Rooms and Suites

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

 

1. W tym tygodniu: w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Bonifacego, w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Lublinie.

2. We czwartek – 8 czerwca – przypadauroczystość Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy jako dziękczynienie za Ofiarę Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszej Świątyni będą o godz. 700, 900, po skończonej procesji o godz. 1200 oraz po południu o 1800. O godz. 9:00 będzie Msza w intencji mieszkańców Kol. Stara Wieś z racji poświęcenia pól.

3. Po Mszy Św. o 900rozpocznie się procesja eucharystyczna po ulicach naszej parafii, gdzie będą usytuowane cztery ołtarze.  Procesja wyjdzie ze świątyni i przejdzie ul. Świętoduską, Al. Matki Bożej Fatimskiej, Górniczą, Marszałka Piłsudskiego, przez Plac Kościuszki, Rynek II, Krótką, 11 Listopada i Świętoduską powrót do świątyni.
Ołtarze będą usytuowane:

ołtarz I – przy figurze św. Barbary na ul. Górniczej  odpowiedzialna  młodzież z Oazy.
♦ ołtarz II – na ul Piłsudskiego przy rozwidleniu drogi odpowiedzialna grupa Legionu Maryi. 
♦ ołtarz III – na Placu Kościuszki przy Jaworze- odpowiedzialna Rada Duszpasterska.
♦ oraz ołtarz IV –  na Runku II odpowiedzialne Bractwo Najświętszego Sakramentu.

 Zapraszamy także wszystkie chętne osoby do pomocy.Liczymy na udział w procesji pocztów sztandarowych, Dzieci, które w tym roku  przystąpiły do I Komunii Św. wraz z Rodzicami, OAZY,  Młodzieży z KSM - u, Legionu Maryi, Rodzin z Domowego Kościoła, Bractwa Najświętszego Sakramentu, Lektorów  i Ministrantów. Próba sypania kwiatków do procesji będzie we wtorek 6 czerwca o godz. 18:35.

1. Świętujemy jedną z największych tajemnic naszej wiary: Zesłanie Ducha ŚwiętegoKażdy z nas może wciąż otwierać się na Ducha Świętego i przyjmować Jego dary, aby służyły wspólnemu dobru Kościoła

2. Jutro drugi dzień świąt - święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 700, 900, 1030i 1800 

3. W liturgii obecnego tygodnia: we środę przypada święto Nawiedzenia NMP,we czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie Św. Karola Lwangi i tow. męczenników. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. Zgodnie ze wskazaniami kalendarza liturgicznego kończy się czas wielkanocny - czas przystępowania do spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeśli do tej pory tego nie uczyniliśmy starajmy się to uczynić w najbliższym tygodniu.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych, są odprawiane codziennie o 1740.  

5. Dzisiaj   nabożeństwo poświęcenia pólo 1900 w miejscowości Kol. Stara Wieś. W przyszłą Niedzielę o godz. 19:00 poświęcenie pól w miejscowości Stara Wieś Stasin. Msza w intencji mieszkańców Podzamcza z racji poświęcenia pól będzie w przyszłą Niedzielę o godz. 12:00