Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Rooms and Suites

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

 

OJCOWSKIM SERCEM

List pasterski Metropolity Lubelskiego na Wielki Post 2021 r

Dzisiejsze czytanie z Pierwszego Listu św. Piotra ukazuje uniwersalny wymiar zbawczej śmierci Chrystusa. On, sprawiedliwy i niewinny, umarł dobrowolnie za nas, niesprawiedliwych i grzeszników, aby wszystkich przyprowadzić do Boga. Autor Listu nawiązuje do czasów wielkiego potopu i Arki Noego, dzięki której ocalony został patriarcha Noe i jego rodzina.

Arka Noego jest dla św. Piotra zapowiedzią sakramentu chrztu. Tak jak woda obmywa ciało ludzkie z brudu, tak woda chrztu obmywa człowieka z brudu grzechu. Prosić o chrzest, to prosić Boga szczerym sercem o zbawienie. Dokonuje się ono przez chrzest, który jest uczestnictwem w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Obrazuje to pierwotna forma udzielania chrztu przez zanurzenie. Przyjmujący chrzest zanurzał się w wodzie na znak łączności ze śmiercią Chrystusa i wynurzał na znak jego zmartwychwstania. Te dwie tajemnice naszego zbawienia wspominamy podczas Wielkiego Postu, prowadzącego nas do Świąt Paschalnych.

Uroczysta Msza św. w naszej parafii w niedzielę 24 stycznia o godz. 1200, była okazją, aby wyrazić życzenia urodzinowe pod adresem naszego Proboszcza ks. Janusza oraz imieninowe księżom Sebastianowi i Tomaszowi.
Życzenia Jubilatowi i Solenizantom złożyli: Przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, Rady Duszpasterskiej, Kościoła Domowego, Bractwa Najświętszego Sakramentu i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Czcigodny Księże Proboszczu

Z okazji Twoich siedemdziesiątych urodzin pragniemy złożyć Ci serdeczne życzenia i wyrazić  wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.

Życzymy Ci Księże, aby Dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego,  żeby poczucie satysfakcji z pełnionej posługi kapłańskiej nigdy Cię nie opuszczało, a działania duszpasterskie przynosiły obfite owoce. 

Niech Jezus Chrystus nieustannie obdarza Cię wszelkimi łaskami, wzmacnia Twoje powołanie i daje siły w prowadzeniu parafii a Matka Najświętsza i patronka naszej parafii Św. Maria Magdalena niech mają  Cię zawsze w swojej opiece.

Szczęść Boże!

18.01. - 1800

poniedziałek

Stara Wieś cz. I i II

19.01. - 1800

wtorek

Stara Wieś cz. III i IV

20.01. - 1800

środa

ul. Rynek III, ul. Łańcuchowska

21.01. - 1800

czwartek

ul. Pańska, ul. 3 Maja, ul. Kanałowa, ul. Pl. Kanałowy

22.01. - 1800

piątek

ul. Krasnystawska, ul. Sportowa, ul. Stadionowa, ul. Cicha,

ul. Przechodnia, Al. JPII /nr parzyste /, ul. Śródmiejska, ul.Targowa

23.01. - 1800

sobota

ul. Piłsudskiego, ul. Tysiąclecia, ul. Lubelska, ul. Świętoduska,

ul. Nowokościelna, ul. Krótka, ul. Kasztelańska

24.01. - 1600

niedziela

Kol. Witaniów / wszystkie części /

List Rektora KUL
na Boże Narodzenie 2020 roku
(wspomnienie męczeństwa św. Szczepana)

Boże Narodzenie – dialog dobrej woli Boga i człowieka

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia,
Przyjaciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II!

„Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli” (Łk 2, 14). To wołanie aniołów, rozlegające się w noc narodzin Chrystusa, powtarzamy na początku Mszy św. w niedziele i święta od pierwszych wieków chrześcijaństwa. Tekst Ewangelii św. Łukasza, z której te słowa pochodzą, daje dwojaką możliwość ich rozumienia, a tym samym wskazuje na dwie istotne sprawy. Po pierwsze, to sam Bóg wychodzi najpierw z dobrą wolą w kierunku ludzi. Po drugie, ta postawa Boga domaga się odpowiedzi udzielonej przez wolę człowieka. Zastanówmy się w tej bożonarodzeniowej refleksji, na czym polega i do czego nas zobowiązuje ów dialog dobrej woli Boga i człowieka, zapoczątkowany w Betlejem.

1. Na ziemi pokój ludziom, w których Bóg ma upodobanie

Pierwsze znaczenie anielskich słów, zapisanych w greckim oryginale Ewangelii św. Łukasza, można oddać za pomocą zwrotu, który występuje we współczesnych przekładach Biblii: „na ziemi pokój ludziom Bożego upodobania” albo „ludziom umiłowanym przez Pana”. Takie tłumaczenie określa ludzkość z punktu widzenia Boga. To On jako pierwszy okazuje człowiekowi dobrą wolę pomocy, pragnąc uwolnić go od grzechu i śmierci. Posyła swojego Syna na świat, ponieważ umiłował każdą stworzoną przez siebie ludzką osobę.

Rozmiar i cena tej miłości nie są jeszcze w pełni widoczne przy narodzeniu Jezusa. Pokój głoszony przez aniołów i udzielający się pasterzom, mędrcom, a za ich pośrednictwem całemu światu, ma słodki i radosny smak. Dopiero życie i męka Chrystusa pokażą, jaka jest prawdziwa cena pokoju i wyzwolenia od zła. Przypomina o tym przywoływana dzisiaj śmierć pierwszego męczennika – św. Szczepana.

Nie znamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego Bóg wybrał drogę uniżenia i ofiary. Jezus mógł przecież dokonać wielkiego cudu powstrzymania konieczności umierania i zejść z krzyża, czego szyderczo domagali się od Niego oprawcy. Nie zrobił tego, ale sam przeszedł przez śmierć, aby zjednoczyć się do końca z tym, co najbardziej bolesne i przerażające w życiu ludzi, a dopiero potem powrócił do pełni życia. Przez krzyż Bóg pokazał, że Jego miłość do człowieka nie ma żadnych granic. Przez zmartwychwstanie nadał sens wszelkiemu cierpieniu, przywrócił ludziom pokój i nadzieję.

Uświadomienie sobie dzisiaj na nowo, że Bóg znalazł upodobanie w ludziach aż do oddania za nich życia, jest bardzo potrzebne w dobie dotykających nas trudnych doświadczeń. Rozważając niezwykły akt dobrej woli Boga wobec człowieka, jesteśmy w stanie ze spokojem przeżyć obecny czas bolesnych skutków epidemii wirusa, opanować narastające zniecierpliwienie i niepewność oraz wspomagać tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia: starszych, przebywających na kwarantannie i w szpitalach oraz opłakujących swoich zmarłych.

Czcigodny Księże Rekolekcjonisto

Księże Mariuszu

Dziękujemy Ci za Słowo Boże kierowane do nas. Dziękujemy za ten czas, w którym mieliśmy okazję uwrażliwić nasze sumienia.

"Nieważne, że upadamy - ważne, aby nie trwać w upadku"

Na nawrócenie i spowiedź nigdy nie jest za późno. Choć świat jest pełen grzechów, przecież nie Bóg je powoduje. Nie bójmy się spowiedzi, podnośmy się by dalej iść.

Słowa Twoje przybliżyły nas do Boga i pomogły zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana. Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarenko, które będzie kiełkowało przez cały czas tego okresu liturgicznego, że ta maleńka miłość, która przychodzi, będzie mogła znaleźć w naszych sercach dobrze przygotowane miejsce.

Dziękujemy Ci za trud włożony w przygotowanie nas do spotkania z Bożą Dzieciną. Życzymy dużo zdrowia, radości i dalszego niestrudzonego entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego.

Niech radosne Święta przyniosą Ci miłość w codzienności, nadzieję w bezradności i wiarę w wątpliwościach. Niech Boża Dziecina obdarza Cię radością i pokojem na nowy 2021 i dalsze lata kapłańskiej posługi.

Szczęść Boże.